Nacházíte se v archívu roku 2020 - aktuální ročník naleznete zde.

Aktuality

Technotrasa

31.8.2020

Technotrasa aneb Po stopách industriálního dědictví

Vyzkoušejte si na vlastní kůži, jaké to je sfárat do hlubin uhelných dolů, zažijte pocity vojáka ukrývajícího se v bunkru nebo se projeďte parním vlakem po úzkokolejce. To je pouze zlomek ze zážitků, jimiž Technotrasa, jež spojuje výjimečné industriální památky severní Moravy a Slezska a vede také přes Opavské Slezsko, doslova hýří.

Jako hrdinové románu Julese Verna si budete připadat v bezmála 200 let starém areálu Dolních Vítkovic připomínajícím železárenskou minulost Ostravy. Za příběhem uhlí se vydejte do Landek Parku, kde vás v největším hornickém muzeu v Česku seznámí s těžbou uhlí vysloužilí havíři. Úžasný zážitek vás čeká i v bývalém Dole Michal, kde budete mít neodbytný pocit, že to tady horníci vlastně nikdy neopustili. Až si to tu prohlédnete, můžete si obraz Ostravy doplnit prostřednictvím výstav v hasičském muzeu, železničním muzeu či Expozice historických motocyklů.

Je-li vaší srdcovkou vše, co je spojeno s dopravou, nesmíte si nechat ujít Technické muzeum Tatra v Kopřivnici! Prohlédnout si zde kromě jiného můžete i první automobil v Rakousku-Uhersku! Pokud vás víc zajímají vlaky, bude pro vás tím pravým místem Vagonářské muzeum na zámku ve Studénce, nebo vyrazte na Osoblažsko a projeďte se parním vlakem po úzkokolejné dráze! A když už budete v Jeseníkách, navštivte historickou kosárnu v Karlovicích, kde nahlédnete do venkovského života ještě před začátkem století páry, jehož připomínkou jsou i větrné a vodní mlýny v Moravském Kravařsku. Navštívit můžete dva. Vodní mlýn Wesselsky, kterému schází jediné – opravdový vodník –, a větrný mlýn v Bravinném jako vystřižený z pohlednice z Holandska.

Technotrasa má pro každého něco. Ti, kteří se zabývají vojenskou historií, ocení skvěle zachovalou pevnost u Darkoviček a pěchotní srub Na trati nedaleko Bohumína. Zlatavou tečkou za putováním po industriálních klenotech může být pivo čerstvě načepované přímo v pivovaru Radegast.

 

Zpět

Partneři festivalu
Mediální partner
Mediální podpora

Vystavující

Národní centrály cestovního ruchuA.T.I.C.České republikyCestovní kanceláře / agenturyTuristické destinaceLázeňství / wellness / hotelnictvíMěsta / kraje / regiony / projektyCestovatelská zónaOstatní služby v cestovním ruchuStravování / turistické atrakceMédia a propagacePořadatel

Černá louka s.r.o.
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00

IČ: 26879280
DIČ: CZ26879280

Ředitel festivalu

Jan Šumbera
+420 604 805 095
jan.sumbera@cerna-louka.cz

Manažerka festivalu

Denisa Ježková
+420 724 184 439
denisa.jezkova@cerna-louka.cz

Marketing festivalu

Jana Jalůvková
+420 723 982 003
jana.jaluvkova@cerna-louka.cz