Správa jeskyní České republiky

Správa jeskyní Moravského krasu

 

Moravský kras

je nejznámější a nejvýznamnější krasovou oblastí České republiky. Najdete zde unikáty živé i neživé přírody, četné archeologické, paleontologické i kulturní památky. Krasové plošiny jsou rozřezány až 150 metrů hlubokými kaňony – žleby. Téměř 60 procent území Moravského krasu pokrývají lesy. Je tvořen především vápenci středního devonu až spodního karbonu. Známe zde více než 1100 jeskyní. Pět jeskyní je zpřístupněno pro veřejnost. Jsou to Jeskyně BalcarkaKateřinská jeskyněPunkevní jeskyně, Sloupsko-šošůvské jeskyně a Jeskyně Výpustek. V minulosti zpřístupněná Císařská jeskyně je dnes využívána pro speleoterapii. Největší je systém Amatérské jeskyně o délce více než 40 kilometrů, přístupný ale pouze odborníkům.

 

Macocha

propast Macocha je největší propastí tohoto typu ve střední Evropě. Hloubka propasti je 138 metrů, rozměry půdorysné jsou 174x76 metrů. Vlastní propast si mohou návštěvníci volně prohlédnout ze dvou vyhlídkových můstků. Horního - ve výšce 138 metrů nade dnem a Dolního - ve výšce cca 90 metrů nade dnem. Návštěva dna propasti je od roku 1914 nedílnou součástí prohlídky Punkevních jeskyní.

 

Více ZDE

FB @jeskynecr 

 


Punkevní jeskyněPunkevní jeskyněMacocha

Partneři festivalu
Mediální partner
Mediální podpora

Vystavující

Národní centrály cestovního ruchuA.T.I.C.České republikyCestovní kanceláře / agenturyTuristické destinaceLázeňství / wellness / hotelnictvíMěsta / kraje / regiony / projektyCestovatelská zónaOstatní služby v cestovním ruchuStravování / turistické atrakceMédia a propagacePořadatel

Černá louka s.r.o.
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00

IČ: 26879280
DIČ: CZ26879280

Manažerka festivalu

Denisa Ježková
+420 724 184 439
denisa.jezkova@cerna-louka.cz

Marketing festivalu

Jana Jalůvková
+420 723 982 003
jana.jaluvkova@cerna-louka.cz