Ostrava a okolí

Důl Michal

Na dole Michal se sice nedá fárat pod zem, přesto je jeho návštěva zajímavým zážitkem. Expozice nese název “Cesta horníka do práce” a s průvodcem projdete řetízkovou šatnou, administrativní budovou přes lampovnu až do těžní budovy, kde havíři nastupovali do těžních klecí. Expozice připomíná poslední pracovní den, jako by místo horníci opustili teprve nedávno. Rozšířený okruh o zázemí pokračuje prohlídkou strojovny s původními elektrickými stroji a jejím závěrem je kotelna s parním strojem z roku 1893.

Součástí areálu dolu Michal je galerie, slouží i pro pořádání svatebních obřadů nebo kulturních akcí. Tou nejvýznamnější je hudební festival Michalfest.

Přijeďte trolejbusem č. 104 na konečnou zastávku Michálkovice nebo autem - parkovat je možné bezplatně. Od dolu Michal se můžete vydat po Permoníkově stezce.

Více zde: https://www.ostravainfo.cz/…/567-permonikovou-stezkou-micha…

 Foto: archív ostravainfo.cz


Partneři festivalu
Mediální partner
Mediální podpora

Vystavující

Národní centrály cestovního ruchuA.T.I.C.České republikyCestovní kanceláře / agenturyTuristické destinaceLázeňství / wellness / hotelnictvíMěsta / kraje / regiony / projektyCestovatelská zónaOstatní služby v cestovním ruchuStravování / turistické atrakceMédia a propagacePořadatel

Černá louka s.r.o.
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00

IČ: 26879280
DIČ: CZ26879280

Manažerka festivalu

Denisa Ježková
+420 724 184 439
denisa.jezkova@cerna-louka.cz

Marketing festivalu

Jana Jalůvková
+420 723 982 003
jana.jaluvkova@cerna-louka.cz