Ostrava a okolí

Vyhlídková věž Nové radnice

Na věž nemusíte po schodech, ale výtahem. A třešnička na závěr... K dispozici je zde průvodce, který Vám povykládá jak o historii, tak současnosti města. Doporučí turistické atraktivity, restauraci nebo program na večer, případně zodpoví zvídavé dotazy. Díky toho se ve městě hezky zorientujete. Součástí vyhlídkové věže je i pobočka turistického informačního centra OSTRAVAINFO.

Samotná Nová radnice je stará už 90 let. Její výstavba proběhla v letech 1925–1930 dle návrhu architektů Jana Rubého, Františka Koláře a Vladimíra Fischera. Sloužit tehdy měla začít pro rozrůstající se Ostravu. Prokešovo náměstí před radnicí získalo své jméno po Janu Prokešovi, prvním starostovi “Velké Ostravy.” Uprostřed náměstí najdete kašnu s velmi zajímavou sochu symbolizující vzestupy a pády města. Co, nebo kdo, ji ale představuje? Přijeďte a zjistíte to u průvodců na věži.

Přímo před radnicí se nachází zastávka trolejbusů č. 101, 102, 106, 108 (zastávka “Nová radnice”). Využít můžete i linku 104 a vystoupit na zastávce “Most Pionýrů”. Cestujete-li autem, pod náměstím se nachází placené podzemní parkoviště.

Více zde: https://vyhlidkovavez.cz

Foto: archív ostravainfo.cz


Partneři festivalu
Mediální partner
Mediální podpora

Vystavující

Národní centrály cestovního ruchuA.T.I.C.České republikyCestovní kanceláře / agenturyTuristické destinaceLázeňství / wellness / hotelnictvíMěsta / kraje / regiony / projektyCestovatelská zónaOstatní služby v cestovním ruchuStravování / turistické atrakceMédia a propagacePořadatel

Černá louka s.r.o.
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00

IČ: 26879280
DIČ: CZ26879280

Manažerka festivalu

Denisa Ježková
+420 724 184 439
denisa.jezkova@cerna-louka.cz

Marketing festivalu

Jana Jalůvková
+420 723 982 003
jana.jaluvkova@cerna-louka.cz