Ostrava a okolí

Halda Ema

Jedná se o haldu Emu, která vznikla navážením hlušiny z dolů a již několik let prohořívá. Teploty uvnitř haldy jsou místy až 1500 °C a občas je vidět obláčky plynů stoupající na povrch. Z haldy je mimo to krásný výhled na celé město.

Na vrchol haldy se dostanete pěšky, možností je několik. Pokud se do Ostravy chystáte autem, můžete zaparkovat u zoologické zahrady, případně u Slezskoostravského hradu nebo Nové radnice. Záleží, kterou trasu zvolíte.
Městskou hromadnou dopravou je to nejblíže trolejbusem č. 104 od zastávky Zoologická zahrada.

Zajímavosti k haldám
Na území Ostravy jich bylo několik desítek. Pokud halda prohořívala nebo na ni byla lita chladnoucí struska z železáren, stalo se místo oblíbeným útočištěm bezdomovců, kteří se tu zahřáli. Haldy na současném výstavišti Černá louka byly dokonce využívány k provozu horské dráhy Tivoli, která byla vůbec první horskou dráhou v Československu. Horská dráha již z Černé louky zmizela. Stejně tak i mnoho hald, které se využily jako náspy při výstavbě železničních tratí. Haldy, které zůstaly zachovány, již vypadají téměř jako přirozená součást krajiny.

Více zde: https://www.ostravainfo.cz/…/566-vyslap-na-ostravsky-vesuv.…

Foto: archív ostravainfo.cz

 

Partneři festivalu
Mediální partner
Mediální podpora

Vystavující

Národní centrály cestovního ruchuA.T.I.C.České republikyCestovní kanceláře / agenturyTuristické destinaceLázeňství / wellness / hotelnictvíMěsta / kraje / regiony / projektyCestovatelská zónaOstatní služby v cestovním ruchuStravování / turistické atrakceMédia a propagacePořadatel

Černá louka s.r.o.
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00

IČ: 26879280
DIČ: CZ26879280

Manažerka festivalu

Denisa Ježková
+420 724 184 439
denisa.jezkova@cerna-louka.cz

Marketing festivalu

Jana Jalůvková
+420 723 982 003
jana.jaluvkova@cerna-louka.cz